Zyski wypucowane – Ecomyjnia

Zyski wypucowane – Ecomyjnia

Franczyzobiorcy Detailking.pl, nowej marki sieci Ecomyjnia, zajmą się drobnymi naprawami i zaawansowaną kosmetyką samochodową.

Ecomyjnia to sieć stacjonarnych i mobilnych myjni parowych, w których świadczone są usługi z zakresu kosmetyki samochodowej. Firma istnieje od 2008 roku, a pod jej logo funkcjonuje ok. 50 myjni franczyzowych. Kolejne 150 punktów pracuje pod własnym szyldem, ale na stałe współpracuje z Ecomyjnią. Do końca tego roku mają powstać pierwsze Ecomyjnie w Estonii, na Litwie oraz na Łotwie. Firma zapowiada również intensywny rozwój sieci myjni w Czechach i na Słowacji, gdzie powstały już pierwsze jednostki.

Niedawno firma poszerzyła swoją ofertę o usługi wykonywane pod marką Detailking.pl. Partnerzy nowego konceptu zajmują się drobnymi naprawami i zaawansowaną kosmetyką samochodową, tzw. autodetalingiem. Pierwsi franczyzobiorcy działają już w Katowicach, Białymstoku, Lubinie, oraz Czeskim Cieszynie i Presovie na Słowacji.

Nazwa „autodetailing” pochodzi od tego, że w czasie czyszczenia pojazdu z taką samą uwagą i starannością konserwuje się każdy element – czy to karoserii, czy wnętrza pojazdu – by przywrócić mu wygląd zbliżony do tego z dnia wyjazdu z fabryki. Jest to kompleksowe czyszczenie samochodu, jego konserwacja, podnoszenie estetyki, a co za tym idzie – również wartości.

Stacjonarna, dwustanowiskowa myjnia wymaga powierzchni ok. 70 m2. Ecomyjnie powstają w atrakcyjnych, widocznych miejscach z dobrym dojazdem. Przystąpienie do sieci nie wiąże się z żadną opłatą wstępną. Opłaty miesięczne zaczynają się od 100 zł i zależą od formy współpracy z siecią i potencjału rynku, na którym działa partner.

– Kwestie opłat ustalamy indywidualnie z każdym franczyzobiorcą, bo na ich wysokość wpływa wiele czynników. Staramy się również pomagać naszym partnerom w uzyskaniu dotacji na rozwój biznesu czy też dotarciu do innych źródeł finansowania działalności, np. leasingu – wyjaśnia Marek Karafioł, właściciel sieci.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments