Wózek paletowy to najlepszy pomocnik w przewożeniu ładunków

Wózek paletowy to najlepszy pomocnik w przewożeniu ładunków

Wózki paletowe to idealny przedmiot do pomocy dla magazyniera i ludzi, którzy muszą transportować ciężkie ładunki. Świetnie nadają się do transportu na krótkich dystansach, a więc dla magazyniera są one niezbędne. Są wygodne w użytkowaniu i bardzo usprawniają pracę. Dzięki nim magazynier może w pełni i swobodnie przemieszczać się po miejscu pracy i transportować wszelkie przedmioty wedle upodobań i wymagań pracodawcy.

                                                                   Wózek paletowy, czyli tzw. paleciak

Większość wózków paletowych pomoże nam w podniesieniu ładunku na wysokość 20 centymetrów, co według Polskich norm, kwalifikuje je jako wózki paletowe unoszące. Z reguły maszyny te, są wykorzystywane do podnoszenia palet i takie też mają przeznaczenie. Dla magazyniera jest to nieoceniona pomoc, ponieważ niekiedy te palety potrafią ważyć setki kilogramów, a więc przemieszczenie tego byłoby niemożliwe bez wózka paletowego. Dzięki charakterystycznym widłom możemy stabilnie podnieść paletę tak, aby ryzyko upadku było minimalne. Obsługa paleciaka nie jest skomplikowana i zdecydowanie nie będzie nikomu sprawiała problemu. Istotne jest po prostu wyczucie danego wózka paletowego i przyzwyczajenia się do niego. Po kilku minutach „jazdy próbnej” nie ma już przed nami tajemnic. Oczywiście, transportując towar na wózku paletowym, powinniśmy cały czas obserwować nasz ładunek i być wyjątkowo skupieni. Każdy wprawiony magazynier wie, jak ważny jest wózek paletowy. Dzięki temu urządzeniu praca staje się znacznie łatwiejsza i mniej męcząca fizycznie.

                                                     Gdzie jeszcze możemy wykorzystać wózek paletowy?

Wózki paletowe

Wózki paletowe

Tam gdzie potrzebujemy przetransportować ładunek na krótkich dystansach – tam będziemy potrzebować paleciakia. Często możemy je zauważyć w hipermarketach, ponieważ są bardzo wygodne do poruszania się po sklepie i dzięki nim pracownicy mogą za jednym razem przetransportować wiele produktów, które wystawiają na półki sklepowe. Również, samochody dostawcze są wyposażone w wózki paletowe i sprawdzają się idealnie, jeżeli chodzi o transport towaru z auta na magazyn lub inne pomieszczenie. Wielkim atutem wózków paletowych jest ich nieduży rozmiar i możemy je wykorzystać praktycznie w każdym miejscu, nawet na małej przestrzeni.

 

Podsumowując, wózki paletowe stanowią bardzo istotną funkcję w transporcie na krótkim dystansie oraz znacznie usprawniają prace magazynierów, oraz wszystkich pracowników, którzy mają za zadanie transport towaru. Obsługa jest bardzo prosta, a samo urządzenie funkcjonalne, wygodne i bez wątpienia jest niezbędne na magazynie, w większych sklepach oraz wszędzie tam, gdzie musimy transportować przedmioty.

 

Marcin Kisiel

 

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments