Stopień ochrony urządzeń elektrycznych – jakie lampy zewnętrzne kupić?

Stopień ochrony urządzeń elektrycznych – jakie lampy zewnętrzne kupić?

Stopień ochrony urządzeń elektrycznych – jakie lampy zewnętrzne kupić?

Decydując się na lampy zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Między innymi należy uwzględnić stopień ochrony tych urządzeń przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi, kurzem czy wodą. Dlaczego jest to tak istotne? Co dokładnie oznacza skrót IP?

Lampy zewnętrzne

Lampy zewnętrzne

Jak wybrać dobre lampy zewnętrzne?

Lampy zewnętrzne posiadają rozmaite walory. Sprawiają, że łatwiej jest nam wykonywać rozmaite czynności. To istotne właśnie teraz, kiedy światła naturalnego jest z dnia na dzień coraz mniej. Muszą być jednak odpowiednio wybrane. W końcu przebywają na zewnątrz i mają do czynienia z rozmaitymi aspektami. Przede wszystkim powinny być się zabezpieczone przed deszczem oraz wilgocią. Warto zwrócić uwagę czy na opakowaniu znajduje się taka informacja. Jeśli nie będą przystosowane do pracy na zewnątrz, to nie będą dobrze wywiązywały się ze swojego zadania. Poza tym mogą niestety stwarzać bezpieczeństwo dla wszystkich osób, które będą na przykład przechodzić obok produktów z tej kategorii. Nie wolno do tego dopuścić.

Co oznacza skrót IP?

Warto wiedzieć, że po literkach IP znajdują się dwie cyfry. Stopnie określają odporność konkretnych urządzeń elektronicznych. Na co? Pierwsza cyfra daje szansę dowiedzieć czy konkretne lampy gwarantują ochronę przed dostępem ludzi, a także zwierząt do części, które mogą stanowić zagrożenie. Poza tym pierwsza cyfra po IP informuje również właścicieli o stopniu ochrony przed rozmaitymi zanieczyszczeniami, takimi jak pyły czy kurze.

Lampy zewnętrzne przede wszystkim muszą być odporne na działanie wody. Druga cyfra odnosi się do tego konkretnego aspektu. Można wybrać lampy, które gwarantują ochronę przed rozbryzgami wody, strumieniem wody, zalaniem, zanurzeniem czy nawet zatopieniem. Pamiętajcie, że cyfra 0 oznacza brak jakiejkolwiek ochrony. Takie lampy nie nadają się do użytkowania na zewnątrz. Nie zaleca się również kupowania produktów, które mają 1, 2 lub 3 (jako druga cyferka po IP). Nie gwarantują one bowiem odpowiedniej ochrony przed wilgocią.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments