Pikniki jako pomysł na spędzenie czasu

Pikniki jako pomysł na spędzenie czasu

Pikniki są mało popularne w tej części Europy, jednak jeszcze w XIX wieku cieszyły się sporym powodzeniem wśród szlachty i arystokracji. Obecnie częściowo zostały wyparte przez ogniska i grille, ale nadal można je spotkać w tradycyjnej formie. Zazwyczaj zaczynają się, gdy nastanie cieplejsza wiosna i lato, a także wczesną jesienią. Przyjmują postać spotkań z przyjaciółmi

Pikniki są mało popularne w tej części Europy, jednak jeszcze w XIX wieku cieszyły się sporym powodzeniem wśród szlachty i arystokracji. Obecnie częściowo zostały wyparte przez ogniska i grille, ale nadal można je spotkać w tradycyjnej formie. Zazwyczaj zaczynają się, gdy nastanie cieplejsza wiosna i lato, a także wczesną jesienią. Przyjmują postać spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, zazwyczaj poza miastem. Ich stałym atrybutem jest przygotowane jedzenie. Może być także ciekawym spotkaniem we dwoje. Warto więc wcześniej przygotować sobie potrawy, wokół którego będzie się kręcić spotkanie. Jeśli nie czujemy się w kuchni zbyt dobrze, warto sprawdzić Poznań jedzenie na dowóz.

Lepiej postarać się o więcej niż o alkohol i przekąski w stylu chipsów, jeśli zależy nam na efekcie. Przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt, dlatego warto zaopatrzyć się w coś porządnego. Wiele osób stawia na lekkie pożywienie, dlatego zakupuje pieczywo w postaci kilku bagietek, które po podzieleniu na małe kawałki można podawać z pokrojonym wcześniej twardym serem lub z fetą i oliwkami. Można także przygotować sałatki i surówki. Warto także zabrać koktajlowe pomidory, które nadają się do praktycznie każdego pożywienia, ale najlepiej smakują z dodatkiem bazylii świeżo zerwanej z krzaka. Można do tego podać wino. Inni zamiast na przetwory mleczne postawią na mięso, dlatego można przygotować udka pieczone. Lepiej też zabrać zwykłą wodę, która przyda się zarówno w przypadku gaszenia pragnienia, jak i mycia rąk. Kawę i herbatę można zabrać w termosach, by zachowały ciepło. Bierze się także coś słodkiego na deser, np. ciastka, czekoladki lub muffinki.

Facebook Comments
Redaktor
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos

Facebook Comments