Odzież militarna

Odzież militarna

Odzież militarna – czym się charakteryzuje?

Odzież militarna charakteryzuje się wzorami przypominającymi stroje żołnierskie – elementy moro oraz różnego rodzaju gadżety. Nie są to jednak prawdziwe stroje współczesnego wojska – jedynie je emitują lub są nimi inspirowane. Odzież militarna ma na celu jednak coś więcej niż naśladować wojskowy ubiór – ma na celu przede wszystkim spełniać praktyczne wymagania w różnych sytuacjach.

Dla kogo jest odzież militarna?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę przy jednoczesnym praktycznym zastosowaniu – odzież militarna jest bowiem nie tylko komfortowa w noszeniu, może być również traktowana jako profesjonalny strój w różnych dziedzinach sportu. Między innymi nadaje się dla ludzi interesujących się biwakowaniem, wędkarstwem, podróżami górskimi oraz szeroko pojętym „bushcraftem”. Odzież militarna jest zwykle wyposażona w dużą ilość kieszeni i schowków, które są wówczas niezwykle istotne i potrzebne. Można w nich schować drobiazgi pokroju zapalniczki, mini prowiantu czy scyzoryka. Oprócz tego bardzo dobrze zlewa się z naturalnymi kolorami przyrody.

odzież militarna

odzież militarna

Odzież militarna we współczesnym świecie mody

Odzież militarna znalazła dla siebie miejsce także na wybiegach – niepozorny ciężki styl jest już od wielu lat urozmaicany. Choć charakteryzuje się surowością i pewnego rodzaju ociężałością, świetnie komponuje się w codziennych, mniej praktycznych a bardziej ekstrawaganckich kreacjach. Kobiety upodobały sobie w szczególności ubrania z wzorami moro – między innymi spodnie czy czapki. Bardzo popularne są także biwakowe kamizelki, które świetnie komponują się z wysokimi szpilkami. Militarne buty również są częstym elementem stylizacji – paradoksalnie najlepiej prezentują się ze skromnymi dziewczęcymi sukienkami bądź spódnicami, którym dodają trochę ostrości i sprawiają, ze stylizacja jest znacznie ciekawsza i bardziej wyrazista. Wartościowe są również długie płaszcze. Pomimo swojej surowości, odzież militarna jest uwielbiana przez świat mody – nie tylko przez młodszą część społeczeństwa, ale także przez światowej sławy projektantów.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments