Najpopularniejsze produkty wysokobiałkowe

Najpopularniejsze produkty wysokobiałkowe

Większość osób regularnie ćwiczących na siłowni, szczególnie tych skupionych na budowie masy mięśniowej zdaje sobie sprawę z dużej roli, jaką przy jej budowaniu odgrywa białko. Jest ono podstawowym budulcem mięśni i trudno oczekiwać ich dużego wzrostu bez dostarczenia do organizmu jego odpowiednich ilości. Jednak wiele osób początkujących nie wie, w jakich produktach białko znajduje się w największych ilościach. O to kilka popularnych składników wysokobiałkowej diety.

Pierś z kurczaka

Białko Olimp

Białko Olimp

Najpopularniejszym, wręcz kultowym, wśród ćwiczących rodzajem mięsa jest pierś z kurczaka. Głównym powodem tej popularności jest niska cena w połączeniu z dużą zawartością białka. Standardowa pierś waży około 200 g i zawiera białko w ilości 43 g. Dodatkowo jest ona prosta i szybka do przygotowania.

Jajka

Drugim bardzo popularnym produktem są kurze jajka. Duże jajko waży około 55 g i zawiera 7 g białka. Warto zaznaczyć, że jest to najlepiej przyswajalny rodzaj białka, ponieważ człowiek trawi je w 99%. Dlatego często uznawane jest ono za wzorcowe. Poza tym warto pamiętać, że jajka są źródłem witamin, między innymi witaminy: A, B2, B12 i D.

Wątróbka

Wątróbka zarówno wieprzowa, jak i drobiowa jest bogata w białko. Porcja wątróbki wieprzowej ważąca 100 g ma około 20 g białka, natomiast taka sama porcja drobiowej o jeden gram mniej. Wątróbka jest znana również z dużej zawartości witamin i składników mineralnych. Najbardziej znana jest z zawierania dużej ilości żelaza.

Białka roślinne

Warto pamiętać, że bogatymi źródłami białka jest nie tylko mięso i produkty odzwierzęce. Istnieją również produkty roślinne bardzo bogate w białko. Na przykład soczewica i ziarna słonecznika posiadają 25 g białka na każde 100 g. Z kolei soja dostarczy aż 35 g białka na każdą porcję o wadze 100 g. Nasiona te są również bardzo tanie, dlatego są atrakcyjną propozycją nie tylko dla wegetarian. Dodatkowo pokazują one, że wysokobiałkowa dieta nie musi być nudna i monotonna, może być bardzo zróżnicowana i ułożona z wykorzystaniem wielu rodzajów produktów.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments