Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

W życiu każdego człowieka chociaż raz w życiu przychodzi moment, kiedy musi się przeprowadzić. Niezależnie czy chodzi o przeprowadzki firm czy osób prywatnych, schemat jest mniej więcej taki sam. Pakujemy rzeczy, przewozimy do nowego miejsca i rozpakowujemy. Niestety, ten proces wcale nie jest tak prosty na jaki może wyglądać. Przedmioty gromadzone przez wiele lat bardzo trudno zapakować w kilka chwil. W ten sposób przeprowadzka zaczyna pochłaniać duże ilości czasu. Zobaczmy, jak przyspieszyć ten mozolny proces.

Zorganizuj kartony i transport

Kluczem do udanej przeprowadzki jest dobre zapakowanie wszystkich rzeczy. W tym celu najlepiej zakupić odpowiednio duże pudła kartonowe. Pomieszczą bardzo dużo przedmiotów i względnie łatwo się je przenosi. Można je dostać w Ikei lub Castoramie za niewielkie pieniądze. Jeśli wolisz mniejsze kartony, warto udać się do większych sklepów spożywczych. Często zostają tam pudła po produktach, które zostałyby wysłane na śmietnik, a tak zyskają drugie życie. Pamiętaj też, aby opisać poszczególne kartony. W ten sposób łatwiej będzie Ci się rozpakować. Nie zapomnij również o zarezerwowaniu odpowiednio wcześniej ciężarówki, którą przewieziesz swoje rzeczy. Firmy transportowe mogą nie mieć terminu z dnia na dzień.

Zjedz zapasy żywności i wynieś śmieci

Nic nie zepsuje pierwszych dni w domu tak skutecznie, jak nadpsute jedzenie i śmieci w torbach. Właśnie dlatego warto zająć się tym jeszcze przed przeprowadzką. Sukcesywnie opróżniaj swoją lodówkę i spiżarnię, aby w dniu przeprowadzki nie zostało Ci już prawie nic. W ten sposób unikniesz nieprzyjemności związanych z zepsutymi produktami spożywczymi. Warto także posprzątać szafy przed zapakowaniem ubrań i dodatków do kartonów. W ten sposób przy wyjmowaniu nie będziesz musiał jeszcze wyrzucać zebranych w poprzednim mieszkaniu śmieci.

Nie ma znaczenia czy zamierzamy zorganizować przeprowadzki firm czy osób prywatnych. Są sprawy, które trzeba załatwić jeszcze w poprzednim lokum. Dzięki temu po rozpakowaniu rzeczy, będzie można w pełni cieszyć się nowym.

 

Kinga Mamak

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments