Deratyzacja

Deratyzacja

Kto z nas nie spotkał na swojej drodze jakiegoś gryzonia? Świnki morskie, chomiki, króliki to zwierzęta bardzo popularne w naszych domach, ale należą do nich też te niepożądane np. szczury. Gorzej jeśli spotkamy je w naszej piwnicy w której trzymamy przetwory, rowery czy walizki.

Wchodząc do piwnicy słyszysz hałas, czujesz brzydki zapach i widzisz poprzewracane słoiki ? To niestety znak, że masz w niej nieproszonych gości, których jak najszybciej musisz się pozbyć.

Można bawić się w staromodne metody i próbować wytępić gryzonie na własną rękę podkładając trutkę czy wpuszczając do piwnicy kota. Jednak rzadko kiedy przynosi to oczekiwany efekt bo te małe gryzonie są niezwykle inteligentne. Sprawę najlepiej oddać w ręce fachowców i raz na zawsze pozbyć się problemu.

Deratyzacja

Deratyzacja

Usługi deratyzacji są dostępne na terenie całego kraju. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę taką jak np. deratyzacja Wrocław i pojawi się lista firm.

Według Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570), rozdział 5 artykuł 22 punkt 1 „Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności:

  • 1) prowadzić prawidłową gospodarkę odpadami i ściekami
  • 2) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki
  • 3) usuwać padłe zwierzęta z nieruchomości
  • 4) usuwać odchody zwierząt z nieruchomości”

Jak wynika z tekstu powyższej ustawy w interesie każdego z nas jest by potraktować temat deratyzacji na poważnie.Problem ten występuje szczególnie w dużych miastach. Ostatnio dochodzą do nas niepokojące informacje i filmy z Paryża na których wielkie kontenery na śmieci są zamieszkiwane przez tysiące tych zwierząt. Nie możemy pozwolić na to by to samo zjawisko pojawiło się w Polsce. Niestety szczury to nie miłe zwierzątka których obraz wyłania się z bajek, ale szkodliwe stworzenia, których odchody i działania mogą doprowadzić nawet do epidemii!

Magdalena Ostojska

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments