Co zrobić, kiedy droga hamowania auta jest dłuższa niż powinna?

Co zrobić, kiedy droga hamowania auta jest dłuższa niż powinna?

Jak należy zachować się w sytuacji, kiedy droga hamowania naszego auta, jest znacznie dłuższa niż powinna ewentualnie była dotychczas?

Reklama: Sklep z odzieżą motocyklową Rybnik

Oczywiście w takim momencie nie ma co zwlekać z podjęciem pewnych działań, zmierzających do sprecyzowania gdzie leży problem, a także uporania się z nim chodzi przede wszystkim nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale też innych poruszających się po drodze. Pewnie, że warto ocenić zwłaszcza stan zużycia opon co jest niestety dosyć częstym przypadkiem takiego zdarzenia, jak wydłużona droga hamowania, podobnie jak zużyte zawieszenie czy elementy układu hamulcowego, a więc zwłaszcza tarcze oraz klocki.

Dobrze się też przyjrzeć, sprawnemu działaniu systemu ABS, jaki niejednokrotnie umożliwia nam zmniejszenie dystansu hamowania nawet o 30-40%. Warto się też czasem zastanowić, czy w ostatnim czasie nie poruszamy się też zupełnie innym rodzajem nawierzchni, a nawet uwzględnić przy tym niekorzystne warunki pogodowe, jakie na wydłużoną drogę hamowania mogą mieć jak wiemy również pewien wpływ.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments