Co psuje wzrok? Na to musisz uważać!

Co psuje wzrok? Na to musisz uważać!

Według najnowszych badań Polacy bardzo rzadko badają swój wzrok. Niestety niewykryta wcześniej wada prowadzi do znacznego pogorszenia się jakości widzenia. Wszystko to sprawia, że coraz częściej, zamiast udać się do okulisty, sięgamy po suplementy na wzrok, które mają za zadanie poprawić ostrość oraz jakość widzenia. Co psuje wzrok? 

Brak okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy element garderoby w słoneczne dni. Często jednak zapominamy o tym, aby miały one odpowiedni filtr i zapewniały ochronę przed słońcem. Noszenie okularów słonecznych sprawia, że do powierzchni oka nie docierają szkodliwe promienie UV, wpływające negatywnie na jakość widzenia oraz na powstanie poważnych chorób oczu. Niestety w przypadku powstania zaćmy, czy jakiejkolwiek innej choroby, suplementy na wzrok nie będą w stanie poprawić jakości widzenia w żaden sposób.

Pocieranie okolic oczu

Poprzez pocieranie okolic oczu, zwiększamy ryzyko infekcji i powstania bolesnych stanów zapalnych. Osoby, które zmagają się z alergią, powinny jak najszybciej zaprzestać pocierania i dotykania okolic oczu. Takie postępowanie potęguje również wadę wzroku oraz ich ból. W momencie odczuwania pieczenia oczu, lub swędzenia należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem okulistą, aby zażegnać swój problem raz na zawsze.

Nieodwiedzanie okulisty

Okulista to lekarz, który oczywiście zajmuje się chorobami oczu oraz wadami wzroku. Często przepisuje suplementy na wzrok lub zaleca noszenie okularów korekcyjnych, których zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka pogłębiania się wady wzroku. Dodatkowo często zaleca również kropienie oczu. Niestety wizyta u tego lekarza może być nieprzyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza dla osób, które nie tolerują ingerowania w okolice oczu. Regularne wizyty u okulisty są jednak niezwykle ważne!

Jak widać, istnieje kilka czynników, które w znacznym stopniu pogarszają wzrok. Warto pamiętać więc o noszeniu okularów z wysokim filtrem UV, oraz o regularnych wizytach u okulisty oraz u alergologa w przypadku odczuwania suchości oczu.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments