Supermarket dla wybranych – Kefirek

Supermarket dla wybranych – Kefirek

Kefirek skupia się na rozwoju sieci w Małopolsce.

Supermarkety spożywcze Kefirek działają na południu naszego kraju. Pierwsze punkty zostały otwarte w 1999 roku, a pod koniec września szyld Kefirek widniał na 80 sklepach, z których 58 prowadzili franczyzobiorcy. Firma postanowiła również wprowadzić na rynek mniejszy format sklepów – Kefirek Punkt, dla placówek o powierzchni do 120 m2.

– Pierwszy sklep convenience Kefirek Punkt zadebiutował na początku czerwca tego roku. Taka forma sklepu powstała niejako w odpowiedzi na potrzeby franczyzobiorców, którzy chcieli dołączyć do naszej sieci, ale ich sklepy miały za małą powierzchnię. Kefirek Punkt to sklep położony bardzo blisko klienta, z wyborem podstawowych produktów, w tym z ofertą nabiału nieustępującą dużym Kefirkom. W naszej, sieci działa już sześć Kefirek Punktów – mówi Mariusz Buchała, prezes sieci Kefirek.

Zgodnie z zapowiedziami, do końca roku sieć Kefirek ma się powiększyć o 20 nowych sklepów, które powstaną głównie na terenie Małopolski. Realizację planu Kefirek rozpocznie od otwarcia sklepów w Igołomi, Czarnochowicach oraz Krakowie. – Każde zgłoszenie przedsiębiorcy jest rozpatrywane indywidualnie ze względu na tzw. miękką franczyzę, jaką reprezentujemy – dodaje Mariusz Buchała.

Sklepy spożywcze działające w sieci Kefirek mają od 120 m* do 600 m2. Mniejsze sklepy działają w formacie Kefirek Punkt. Franczyzobiorcy muszą samodzielnie znaleźć odpowiedni lokal, ale w wyjątkowych okolicznościach mogą również liczyć w tej kwestii na pomoc sieci. Firma nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci, a opłata miesięczna jest uzależniona od wielkości sklepu. Centrala Kefirka zapewnia franczyzobiorcom wsparcie w każdym aspekcie prowadzenia biznesu: prawnym, kadrowym, logistycznym i technicznym. Franczyzobiorca otrzymuje od sieci materiały służące do identyfikacji wizualnej oraz materiały reklamowe.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments