Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku

Ekogroszek to paliwo stałe spalane w nowoczesnych piecach retortowych. Ze względu na rosnącą popularność tego opału, warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dobry ekogroszek. Wysokiej jakości paliwo jest ekonomiczne i ekologiczne. Czym jest i jak powstaje ekogroszek Ekogroszek stanowi pochodną węgla kamiennego. Początkowo uznawany był za odpad powstający podczas wydobywania czarnego złota. Szybko okazało się, że

Ekogroszek to paliwo stałe spalane w nowoczesnych piecach retortowych. Ze względu na rosnącą popularność tego opału, warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dobry ekogroszek. Wysokiej jakości paliwo jest ekonomiczne i ekologiczne.

Czym jest i jak powstaje ekogroszek

Ekogroszek stanowi pochodną węgla kamiennego. Początkowo uznawany był za odpad powstający podczas wydobywania czarnego złota. Szybko okazało się, że rozdrobniony surowiec oczyszczony z miału jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska od węgla w tradycyjnej formie. Spalany w retortowym piecu opał emituje do atmosfery niewielkie ilości szkodliwych substancji. Obecnie paliwo to cieszy się dużą popularnością i jest wytwarzane przez polskie kopalnie. Jeżeli kogoś interesuje dobrej jakości ekogroszek Kraków jest miejscowością, w której działają firmy zajmujące się jego sprzedażą.

Najważniejsze parametry ekogroszku

Przed dokonaniem zakupu, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak wartość opałowa, granulacja, czy też spiekalność. Szukając opału na zimę, najlepiej wybierać ten, którego kaloryczność wynosi powyżej 24 MJ/kg. Paliwo o niższej kaloryczności sprawdzi się w okresie jesiennym i wiosennym, gdy zapotrzebowanie na energię cieplną nie jest zbyt wysokie. Dobrej jakości ekogroszek powinien mieć wymiary od 5 mm do 25 mm. Jest to optymalny poziom granulacji, pozwalający uzyskać maksymalną wydajność energetyczną. Osoby, które nie chcą wyjmować z kotła dużych ilości popiołu, powinny zwrócić uwagę również na spiekalność opału. Najlepiej, gdyby wartość tego parametru oscylowała poniżej 20RI.

Facebook Comments
Redaktor
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos

Facebook Comments